Duamatik

Contributors mehmetizci
Type Free
Current Version 1.0
Last Updated 12 Oct, 2015
Released 09 Oct, 2015
Total Download 831
Active Install 10
Support 0 out of 0

TR:Bu eklenti, Peygamber efendimiz (S.A.V)’in hadis-i şeriflerinde geçen duaları rastgele göstermektedir. EN:This WordPress plugin shows as random Prophet (PBUH) hadith that contains prayers

Hadis Peygamber Efendimiz (s.av)’in söylediği sözlerdir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) farklı rivayetlerdeki hadis-i şeriflerde şöyle buyuruyor; Kırk hadis bırakarak vefat eden Cennette arkadaşımdır. (Deylemi), Allahü teâlânın rızası için, helâli ve haramı açıklayan, kırk hadisi ümmetime bildiren, âlim olarak haşr olur. (Ebu Nuaym), Ümmetimin din işlerinde faydalı kırk hadis ezberleyen, âlimlerle haşr olur. (Taberani), Allahü teâlânın kendisine mağfiret etmesi ümidi ile, benden kırk hadis yazana, Allahü teâlâ rahmet edip şehid mertebesi verir. (İbni Cevzi), Ümmetime iletmek üzere kırk hadis ezberleyene şefaat ederim. (İbni Adiy).

Bu eklenti, İmam Nevevî’nin yazmış olduğu ve tam adı “Riyâzü’s-sâlihîn min hadîsi seyyidi’l-mürselîn” olan eserindeki hadis-i şeriflerde geçen duaları, rastgele bir sıra ile ziyaretçilerinize göstermektedir.

0
0 Reviews
5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%